Aatomik oli pisike rõõmsameelne poiss, kelle Teadlane ühel päeval oma töötoas avastas. Poiss oli aga nõnda väle, et enne kui Teadlane teda püüda jõudis, läks too laia ilma rändama.

Aatomik sattus õige mitmesugustesse seiklustesse. Näiteks lõi ta endast palju suuremate poiste palli taevasse, ku too ka jäi. Või siis aitas vanal ja haigel ekskavaatoril maja vundamenti kaevata. Paraku sai aga auk nii suur, et sinna sisse mahtunuks kogu maja.Aaatomik aitas ka elektrijaamas vanal ja väsinul Aurul inimestele valgust teha. Poiss pani masinad rõõmsalt surisema ning andis veel nõnda palju hoogu juurde, et seda jätkuks aastaks.

Nõnda seikles Aatomik seni kuni kuuldus tema imelisest jõust jõudis mere taha Jõmmide maale. Jõmmid olid sellised tegelased, kes ise tööd ei teinud, vaid sundisid selleks teisi. Jõmmid tahtsid Aatomikku endale saada, sest Aatomiku jõud pidi Jõmmid nad kõige rikkamaks tegema.

Ilusate kuldkollaste juustega ja nukunäoga Raadiolaine meelitaski Aatomiku Jõmmide maale. Jõmmid tahtsid Aatomiku pommi sisse panna, et sellega kõiki inimesi ähvardada. Siis pidanuks inimesed tegema seda, mida Jõmmid käsivad. Aga Aatomik surus pommi katki juba Jõmmide maal ja nõnda, et Jõmmid koos oma kurjade aparaatidega sulasid kokku ja lendasid räpase pruuni aurupilvekesena õhku.